| Aldea_Alexandru_1995 a întrebat:

Imi poate spune cineva daca ofertele de pe tocmai.ro pentru munca in strainatate sunt adevarate? adica am mai tot auzit ca au mers in tara respectiva si ba nu si-au primit banii ba te miri ce.
Am observat ca la majoritatea este acelasi numar de telefon la care trebuie sunat pentru ati rezerva un loc.Multumesc anticipat! O zi buna in continuare.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să verifici firma care recutează dacă este înregistrată la I.T.M., este primul pas pe care trebuie să-l faci.
Așa este, mulți s-au păcălit și au mai rămas și datori vânduți, Doamne ferește astfel de experiențe.
Succes!
Pa, pa.

| Cataleen a răspuns:

E simplu. firmele serioase NU CER BANI inainte! si posibil dar nu la toate sa faca interviu direct cu angajatorul din tara respectiva prin skype sau ceva de genu. tot ce vezi cu "trebuie sa platiti o taxa de 30 Euro sau nustu cat e vrajeala. sunt tepari.