| BigJon a întrebat:

Teapa cu locurile de munca in strainatate!
Prietenul meu a vrut sa lucreze in Germania, si a gasit un "agent" care i-a cerut 50 de euro prin transfer bancar pentru un "contract" de 6 luni la "o fabrica de dulciuri" si el a si transferat banii, dar de atunci nu a primit nici contractul si nici omul nu raspunde nici la telefon, nici la e-mail.
Are vreo sansa sa-si recupereze banii cu un nume, un numar de telefon si un cont bancar?

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca stie numarul teparului si numele complet sa faca reclamatie la protectia muncii si la politie. Poate il vor gasi si invatare de minte sai fie lui pentru ca la angajare nu se cer bani niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,daca stie numele complet si adresa.Telefonul si contul bancar poate ca nici nu mai exista.
Dar nu merita sa te complici pentru 50 de euro.Nu se trimi bani niciodata intr-un cont, daca nu esti sigur de realitate.O seara buna.