| lilit a întrebat:

In cazul infiintarii unui salon de toaletare canina ce forma de organizare ar fi cea mai potrivita? SRL, PFA etc? Ce cod CAEN se foloseste? De ce autorizatii as avea nevoie? Orice informatii sunt binevenite.Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Fiecare are avantaje şi dezavantaje. Standard SRL ( SNC - uri nu cred că se mai fac ). Ai nevoie de autorizaţie de la Sanepid, Direcţia sanitar veterinară, pompieri, aviz pentru spaţiu, act de autorizare de mediu şi de protecţia muncii dar acestea după ce ai tetrminat actele de firmă.
Mult succes!

| Alexia26 a răspuns:

Pentru infiintare firma si alte autorizatii, citeste aici http://bagy2.blogspot.ro/2015/09/obtinere-autorizatii-si-avize-in.html