| totElodia a întrebat:

Imi doresc sa-mi initiez un salon de infrumusetare canina la domiciliu. Intrebarile mele sunt : Credeti ca ar trebui sa am nevoie de autorizatii speciale, avand in vedere ca este la domiciliu? Dispun de absolut toata aparatura necesara, insa nu cunosc factorii "de risc". Daca acest salon este la domiciliu, am voie sa pun pancarde cu numele acestuia? Nu stiu, de ce autorizatii am nevoie?

1 răspuns:
| Q69 a răspuns:

Ca sa "pui pancarda" trebuie sa ai firma cu acte in regula cu autorizatie...
daca te uiti la orice "pancarda" cat de mica pusa la vedere scrie pe ea "autorizatie numar.din anul"
deci o activitate fara autorizatie si multe altele este una ilegala
si mereu o sa se gaseasca cineva sa faca o sesizare anonima la cei ce se ocupa cu asa ceva