| anonim_4396 a întrebat:

In ce ai investi 50.000 de lei/10.200€?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Actiuni care dau dividende si care au sanse mari sa creasca pe viitor.
Ex. : Apple, cola, AT&T happy

12 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Acțiuni.

| Freya1 a răspuns:

În renovarea case si sa imi iau o altă mașină.

| Frank51 a răspuns:

Intr-o firma de constructii, as lua ceva scule si probabil as angaja cativa meseriasi de la care apoi as invata eu meserie, as face contracte cu primarii(aici e de preferat sa ai ceva prieteni/cunostinte), sau pur si simplu i-as pune deoparte intr-un cont de economii cu dobanda mica pe perioada scurta, ca sa ii pot investii cand am nevoie.

| siriusblack98 a răspuns:

Greu să faci o afacere care să producă ceva cu banii ăia. Cred că i-aș pune deoparte, aș mai strânge ceva iar apoi aș cumpăra un apartament în București ca să-l bag în chirie. Aș încerca eu și un magazin mic alimentar dar am mai avut de două ori și nu a mers. Totuși cine are vad face și bani cu astea.

| Furnicuta000 a răspuns:

Poti sa cumperi cateva masini din Germania si sa le vinzi in tara. Am vazut ca le merge bine alora care fac asta

| NoName75 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Adica samsari?laughing
Dacă iei o mașină din Germania care a fost daună totală și îl repari în țară apoi il vinzi iesi pe profit dar poti sa omori oameni cu asta
Este crima curata

| anonim_4396 explică (pentru Furnicuta000):

Le merge bine dar nu e munca cinstita. Sunt samsarii care sunt mana in mana cu mecanicii si dau kilometrii inapoi si repara daune totale sa le vânda ca noi.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru NoName75):

Am si cunostinte care fac asta. Nu le repara, cum le iau le si vand. Le testeaza inainte sa le cumpere. Si daca vede ca ii merge bine cel mai bine e sa isi faca o firma.

| Legion7X a răspuns:

În nimic, iau cât îmi trebuie pentru zile la nevoie.

| NotNamed a răspuns:

In actiuni pe bursă

| Nemessys a răspuns (pentru NotNamed):

Actiuni care dau dividende si care au sanse mari sa creasca pe viitor.
Ex. : Apple, cola, AT&T happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stocks. Asigurare de viață(când mori banii ajung la posteritate). Marfă pe care sa o vinzi mai scump. Afacere.

Mai sunt si alte lucruri, dar nu se includ in investitie ci cheltuiala.

| Elliiieo3 a răspuns:

In nimic. As mai strange. Apoi, imobiliare, as infiinta ceva.