| RAY a întrebat:

In ce ai investi bani?

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Eu nu fac afaceri.

| Mosotti a răspuns:

In imobiliare noi, si apoi iei chirii, se updateaza la zi, deci nu iti mananca banu inflatia ca si cum ai avea banii la banca unde ai dobanda 0.

Sau in aur, ca ala nu se devalorizeaza niciodata.
De ex daca ai aur si vinzi anual 1000 g, ai 40000 euro acum sa zicem, traiesti un an boiereste.
Si peste 35 ani daca vinzi 1000 g, o sa iei o suma cu care vei trai la fel de bine ca acum.

Pe cand daca ai doar banii, peste 35 ani o sa ai nevoie de 300000 ca sa o duci acu ca, cu 40000, deci iti papi suma mai rapid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În oameni și în visuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Educatie, afaceri, familie si in mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În ceea ce mă face fericit.
Nu conteaza cat imi iese la portofel, conteaza sa fiu fericit, ceea ce iti doresc si tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-un business.

Desi mai am unul deja, care nu necesita investitii ci doar produce bani.

| Pamanteanul a răspuns:

În țigări, cola, în cadouri pentru sora mea mica, în plastice pentru produse și obiecte de curățenie rapida în casa, în simplitatea vieții.