| Beny30 a întrebat:

In ce an credeti ca va avea Romania ca moneda nationala Euro?

Răspuns Câştigător
| marsat a răspuns:

In mod normal ar trebuie sa adoptam moneda euro in 2014 dar in momentul de fata se preficureaza o amanare de inca 2 ani datorita faptului ca economia Romaniei nu este pregatita iar Guvernul nu a pregatit inca un plan de convergenta de restructurare a economiei.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răspuns utilizator avertizat
| corcodusa2013 a răspuns:

Eu cred si am auzit in 2012, dar va fi rau de tot daca intra euro.
in Italia s-au dublat toate pteturile. si se plange lumea de euro asa cum noi il plangem pe raposatu(scuze daca se supara cineva) dar asta e parerea mea.