| PandacornMaria87658 a întrebat:

In ce meserii se castiga bine in Romania?

7 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

IT, doctor, avocat, judecator, medic legist, procuror, inginer, arhitect, prezentator de stiri, cantaret

| Nevroza a răspuns:

IT, Bussines... Daca ai creativitate castigi bine in ce vrei, doar sa vrei!

| MelissaAdela a răspuns:

Inginerie și producție
Servicii bancare și financiare
Contabilitate si asigurari
It
Marketing si vanzari

| 2k18Tpu a răspuns:

Dealer.

| Kristyano a răspuns:

Femeie de servici in scoli!

| Cospanaru a răspuns:

Judecator, avocat, medic (chirurg), arhitect, inginer), dentist, biolog, manager), tehnician
Funda? laughing)

| alex495 a răspuns (pentru Cospanaru):

Dentistii nu au salarii mari in Romania, bine, decat aia de au cabinetul propriu, judecator sau avocat ajungi doar daca ai avut o ruda de gradul 1 care a ocupat una din fucntile astea, medic iei sub 2000 de lei in tara deci nu prea merita sa te imbolnavesti tu mai rau ca pacientul, arhitect merge daca te descurci si treci de facultate, inginer e asa si asa, biolog habar n am la ce te referi, daca te referi la cercetator la fel slabut, aia tot timpul au firma lor care face altceva si scot bani din aia sa bage in cercetare si manager mna, poti fi manager si la salub si sa castigi bine, dar avansezi greu in Ro. Si tehnician la fel, salariu mediu sa i spun si faci treaba unui fraier mai tot timpul. Mai sunt posturile in It, acolo ai salariul de 19 mil minim, mai jos de atata si daca doar cari stick uri sa spunem in firma si tu nu pui mana pe tastatura ii iei. funda?