| Acsellaaa a întrebat:

In ce unitati monetare platesc cand comand de pe ebay? Explicati-mi si mie ce si cum trebuie sa fac.big grin Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Catalin_Muntean_1992 a răspuns:

Platesti in moneda in care este afisat pretul. Cei mai multi utilizatori de pe ebay folosesc paypal, iar pentru a plati prin intermediul paypal trebuie sa ai un cont facut pe paypal.com + un card de tip Mastercard, visaelectron, maestro... Acest card trebuie activat prin intermediul serviciului paypal.com iar dupa activare poti face plata celui care iti vinde produsul. Desi tu, pe cardul tau ai LEI, banii se vor converti in Dolari/Euro pentru a putea plati. Oricum NU plati inainte sa primesti coletul. Succes.

1 răspuns:
| a1doru a răspuns:

Platesti in moneda pe care o cere vanzatorul in anunt, si in conditiile specificate de el.
ps.in niciun caz sa nu platesti anticipat ca risti sa iei teapa.sa cazi de acord sa-ti trimita cu plata ramburs