| alexandrub a întrebat:

În facturare: ce trec la unitatea de măsură, pe factură, dacă dezvolt un website?

Bucată sună cam ciudat. O bucată de website?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sigur o bucata sau un exemplar.
Ar suna simai ciudat un litru sau un metru de website... big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Constructie website (aici pui numele website-ului) conform contractului cu clientul (aici pui numele firmei sau a persoanei care ti-a comandat websiteul). din data de xxxxx.

la cantitate treci: ore
Iar pretul pe ora - asa cum l-ai stabilit cu clientul
apoi faci inmultirea cate ore ai lucrat x cu pretul pe ora
Adaugi TVA-ul si calculezi suma totala.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Unitate, dude. Sau poti factura cu ora, gen "Design Web = 100 de ore X xx RON/ora"