| Theo94 a întrebat:

In Romania, sa ai in salariu de 1000 de euro in oras este bine, foarte bine sau cat de cat? Ce credeti?

9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Pai gandeste-te si tu, majoritatea au salarii de 400 de euro.
Restu se aproprie de 1000, vorbesc aici de it si alte domenii unde se castiga bine.
Altii au si mai mult.
Eu zic ca e foarte bine.

| RAY a răspuns:

Depinde de tine, uni au 1000 de euro si dau banii pe fumat si bautura apoi cer imprumut banii, in Timisoara cu 500 de euro te descurci parerea mea,ca persoana singura chiar foarte bine,cu familie daca munciti amandoi ajungi la o mie,da repet depinde ce stil de viata ai, daca vrei ultimul iphone aparut, mers prin club, baut, fumat o mie sunt putini, este mega super bine sa ai atat in Romania daca esti o persoana economica

| Theo94 explică (pentru RAY):

Nu ma refer sa fi prea cheltuitor dar nici extrem de economic, ma refeream pentru o persoana tanara care trebuie sa se si distreze.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce doresti de la viata... e un salariu decent pentru Romania, te descurci cu el

| Dismally a răspuns:

Pentru Romania este bine indiferent de oras.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Eu zic ca pentru Romania e un salariu foarte bun.

| T2LS a răspuns:

Depinde cât de mult depinzi de consumul banilor. Contradictoriu cu alte comentarii, sunt salarii și mai mari în România și nu le găsești greu. Depinde doar postul ocupat. Lăsând asta la o parte, 1000 de euro pe lună la oraș s-ar putea să fie o problemă pentru tine, dacă nu ești doar tu. Doar pentru faptul că ai o groază de plătit. happy

| Random123456 a răspuns:

Este cel mai bine. Rar gasesti in Romania salariu de 1000 de euro (nu cred ca te refereai la 1000 de lei).