| Marck94 a întrebat:

In ultima vreme ma tot gandesc ce sa fac de acum inainte, imi e greu sa iau o decizie buna si sa nu regret. Am doua variante: sa ma angajez la vama in domeniul controlor trafic A.C.I..sau sa devin frizer... Ce ati alege in locul meu? Sunt asa de confuz.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si una si alata sunt tentante. Daca vrei o siguranta mai mare (nimic nu este vesnic si sigur dar totusi...) Vama. Daca vrei mai multa libertate frizerie, dar o sa fie greu pana-ti castigi clientela proprie. Doar tu poti hotara ce simti!

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns:

Decât bolnav și sărac, mai bine bogat și sănătos. Nu?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Marck94):

Intrebarea e nelalocul ei. Vrei să fii pilot sau umflător de roți de avion?

Nu știu ce pregătire ai - poate ai 8 clse și visezi degeaba la cai verzi pe pereți. Poate ești doctor în pus întrebări și atunci ești supacalificat pentru orice post. Cred că înțelegi ideea

| sierra1 a răspuns:

"sa ma angajez la vama in domeniul controlor trafic A.C.I." - dă-mi voie să mă îndoiesc de faptul că merge după cum vrei tu.

Confuz ar trebui să fii după ce vezi condițiile (reale) de angajare

| anonima13ana a răspuns:

Eu as alege frizer. O sa poti sa fi propriul patron asta daca iti place sa tunzi. La vama intervin alte lucruri pentru ca trăim în românia si o sa devina stresant. Parerea mea.