| FaraNume1245 a întrebat:

La 16 ani, in ce domenii as putea lucra?

3 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Bună!
Acest lucru depinde și de angajator, dar și de ceea ce permite legea. Nu multe persoane își asumă responsabilitatea unui minor, cu tot cu ceea ce-l însărcinează.
Dar sunt job-uri sezoniere pentru persoane minore, după 16 ani, cu acordul părinților.
Mai multe detalii poți să iei de pe internet, sunt job-uri postate. În ziare chiar... acum la început de vacanță.
Mult succes!

| DrakeBoy a răspuns:

Vara asta te poti duce la mare sa lucrezi la o terasa ceva..se cauta foarte mult ospatari sau speli vasele laughing Nu se plateste foarte mult..acceptabil pot sa zic.Intereseaza-te pe internet.happy Funda?

| Mariius17 a răspuns:

Nu ai prea multe domenii.;-)
Ceva part time..barman, sa imparti flyere, etc...