| Nimeni91 a întrebat:

Buna TPU!
As vrea sa îmi deschid un cont la CEC Bank, pentru a încasa bursa din toamnă de la facultate, dar și pentru a putea primi bani de la părinți, însă sunt mai multe tipuri de conturi. Voi ce îmi recomandați? O sa merg la banca sa îmi explice exact ce avantaje oferă fiecare tip de card și cont.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti deschizi un cont curent si soliciti un card de debit asociat contului.
Vezi la mai multe banci, mai ales la banca unde facultatea are deschis contul curent.

| Nimeni91 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc!
Am întrebat la secretariat, și mi-au spus că nu contează la ce banca am contul deschis. CEC Bank este singura bancă din localitatea mea, și ziceam că nu trebuie să plătească părinții mei comisioane mari când îmi trimit bani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi ce oferte au pentru studenti, noi nu prea putem sa iti recomandam mai mult decat stie un angajat al bancii.
Daca cec nu are oferte pentru studenti sigur sunt alte banci care au.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Iti recomand sa eviti CEC-ul. Sint primitivi rau de tot.

| Brizbriz a răspuns:

Iti recomand cont de student la ING
CEC bank e cea mai birocratic imbecila banca din tara asta, toti angajatii sunt tarfe comuiste reformate
ce e aia tarfe comuiste, ei bine, angajati la stat care beau si fumeaza toata ziua, fac servicii de rahat si care iti fac un scandal monstru daca ii intrebi daca au de gand sa isi faca treaba... angry

| Nimeni91 explică (pentru Brizbriz):

Mulțumesc!
Am dat de tot felul de oameni, chiar și în liceul meu erau secretare așa, care se supărau când mergeți să ceri o adeverință, de parcă ar fi fost plătite că să îți facă unghiile și să bea cafea toată ziua.

| Brizbriz a răspuns (pentru Nimeni91):

Da, deh, invatamantul, iar plin de otrepe din astea la nivel de secretariat/profesori

cu placere