| SilentRain a întrebat:

Vreau sa deschid un cont curent, doar ca nu stiu ce banca sa aleg
Ce recomandați? big grin

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

ING, cea mai flexibila banca, cel mai bun internet mobil, cele mai moderne bancomate (poti face si depuneri, inclusiv in euro), plata cu telefonul, cardul se poate emite pe loc in orice birou ING, nu trebuie sa mergi la banca pentru orice tampenie (aviz BCR), nu sunt ghisee, interacționezi cu oamenii la un birou, fata in fata (ma rog, acum cu restrictiile legale), 99% din probleme se rezolva la telefon sau pe mail. Chiar daca nu ai cardul la tine, poti scoate si depune bani.
In plus, comision zero in toata Europa si reduceri la plata cu cardul la mai multi parteneri.
Singura condiție este sa rulezi minim 700 de lei lunar.

| Frank51 a răspuns:

Raiffeisen, zero costuri de intretinere pana la 25 de ani, zero comisioane la orice atm din tara, aplicatie foarte rapida si optimizata.

| zurick a răspuns:

Ce știi că e aproape de tine/ găsești multe prin zonă sau că nu iau comision dacă scoți bani de la alte atm uri.
Așa de exemplu mă enervează Transilvania în București?
De altfel, o recomand.
ING de exemplu e o alegere bună

| gabicoo a răspuns:

ING sau Reifessen Bank!
Evită BCR

| Dismally a răspuns:

Iti recomand Transilvania, cu ei am colaborat cel mai bine.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Un cont curent poti sa faci la o banca, in functie de ce operatiuni urmeaza sa faci. Nu ai avantaje banesti mai mari sau mai mici la nici o banca. Retelele cele mai dezvoltate de ghisee si bancomate le au BCR si BRD.

| StrongHeart a răspuns:

Iti recomand ING.

| regecaisa a răspuns:

Raiffase,are sora mea si merita, de oriunde vei scoate bani nu ia comision, cam atat stiu

| MihaiBalan2515 a răspuns:

Transilvania