| LanguageMaster a întrebat:

La noi in Romania un notar poate castiga cinstit sute de mii de lei pe an?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, cu siguranta. Daca este atent, cinstit, rapid si are putin noroc sa devina cunoscut, poate castiga enorm de mult. Cand mi-am cumparat eu apartamentul, taxa la notar a fost de aproximativ 8000 de lei. IN ziua respectiva, notarita avusese 4 contracte de vanzare-cumparare. Sigur, din banii aia platea multe chestii, inclusiv niste notari mai tineri care sa studieze foarte atent dosarele si probabil nu lucra in acelasi ritm in fiecare zi. Totusi, este o munca bine platita (grea, obositoare si plina de raspundere)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate castiga, daca este foarte bun si cunoscut.

| JackR a răspuns:

In fiecare an, se publica topuri cu cele mai mari venituri declarate (repet, DECLARATE, adica pe care se platesc impozite!), provenite din profesii liberale. Si in fiecare an, in top 10 sunt cel putin 3-4 notari. Acum, daca un notar declara venituri de 1 milion de lei sau mai mult, gandeste-te cat castiga in realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate si necinstit daca nu ii dai de baut sau daca nu-i place bautura.