| Marius_Mariusik_1990 a întrebat:

La o carmangerie vine o factura cu carcasa de porc ...pe intrare eu va trebui sa o descompum (exemplu:pulpa porc cotlet, muschiulet etc) cum ii pot calcula pretul la pulpa cotlet etc. va rog sa ma ajutati multumesc mult

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Factura de intrare ramane asa cu este ( pret/kg/in carcasa). Numai dupa transare( prelucrare prin portionare) factura de iesire(pentru vanzarea cu amanuntul) ar trebui sa contina un pret care sa includa manopera de portionare+ cheltuielile cu utilitatile+un adaos comercial(10-15%).

| Marius_Mariusik_1990 explică (pentru alessia5158):

Lasa.mi te rog o nota de contact daca se poate, as mai avea niste intrebari inca nu am experienta in domeniu, desi as vrea sa invat...fac cinste laughing))

| alessia5158 a răspuns (pentru Marius_Mariusik_1990):

Nu te pot ajuta, din pacate!---nu sunt economist. Sunt specializata in siguranta alimentului --- singura mea legatura cu facturile a fost inscrierea lor in certificatele de calitate!