| Georgianacl a întrebat:

Buna,am si eu o mare problema. Mi-am facut pe net o comanda si astazi mi-a venit, numai ca pretul acestei comenzi a fost cu mult mai mare decat pretul pe care stiam eu ca trebuie sa il platesc.Astfel,am trimis comanda inapoi iar persoana de la care am facut comanda respectiva s-a suparat si mi-a zis ca o sa imi trimita factura cu transportul prin mail si eu va trebui sa depun suma scrisa pe factura intr-un cont bancar,dar eu nu am mai depus niciodata bani intr-un cont si mai sunt si minora. Va rog, ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Altadata cand mai faci comenzi online sa fi foarte atenta! sa cunosti bine site ul respectiv sa stii ca i unul serios sa fi atenta la taxele de transport care le practica! daca le ai primit prin curier sunt sigur ca a costat foarte mult si mai ales sa fi atenta si la firmele de transport care au contract cu ei! Cred ca prin posta simplu..este cel mai ieftin chiar daca le primesti mai greu ok?

| Mandarina888 a răspuns:

Ti-a trimis coletul prin posta sau cu curierat rapid? Intotdeauna transportul prin curierat rapid este cam 20 lei pe langa suma produsului prin posta romana cam cu 10 lei mai scump, daca te-ai inteles cu ea la o suma fixa cu tot cu transport atunci este vina ei! Eu zic sa nu ii depui banii pe cont pentru ca se poate sa nu iti mai trimita coletul si atunci ramai si fara bani si fara produs daca este de incredere ii spui sa iti dea nr de cont, mergi la banca respectiva la ghiseu si spui ca vrei sa depui in contul x suma respectiva si daca cumva te intreaba (de obicei nu intreaba nimic) spui ca banii ii trimiti unei matusi sau orice altceva de genul, dar parerea mea este sa te asiguri mai intai ca persoanain cauza iti trimite si produsul si este si de cuvant in ceea ce priveste costurile transportului!

| βeĺBŷŷ a răspuns:

I-ai zis ca nu costa cat zicea? Daca era ceva de imbracat (haine incaltaminte) putea-i sa-i zici ca nu-ti vine bine.De ce sa se supere? El e devina ca a scris gresit pretul. Daca esti minora vorbeste cu parintii tai e cel mai bine si sunt sigura ca te vor ajuta mai mult decat noi, de pe TPU. Fundita?

| Andreea0078 a răspuns:

Pai de la ce firma, de pe ce site ai facut comanda?