| Omnitrix a întrebat:

La polonia loto daca pun sistem 5 din 17 este neaparat sa.mi iasa 5 numere daca ies 6 nu câștig?

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

E un semn de intrebare aici. E posibil sa trebuiasca sa pui fiecare combinatie, gen 5/17, 6/17, 7/17 pana la 17/17 pentru a castiga cu 6 sau 7 sau mai multe numere sau e posibil sa poti castiga si cu 6 numere chiar daca ai pus doar 5/17. Cel mai bine intrebi la agentia de pariuri. In orice caz, mi se pare o combinatie aiurea 5/17. De obicei se aleg mai putine numere. Nu stiu daca o sa fie posibil sa pui.