| Ushhher a întrebat:

Buna ziua
De cand eram mic am vrut sa ma fac doctor dar acum au inceput sa-mi placa animalele.
Am vrut sa fiu fermier, sa fac o ferma de vaci pentru lapte, o ferma de porci si una de prepelite, dar nu stiu ce sa ma hotarasc sa fiu.
Multumesc anticipat pentru raspuns si funda celui care ma va ajuta...
PS:Nu vreau sa fiu medic veterinar

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Inginer zootehnist, la fermele mari de animale este cel care se ocupa de animale poti sa vezi aici exact ce face http://consiliere.mmssf.ro/po.war/pdf/zootehnist.pdf

| thalyslly a răspuns:

Medicul veterinar castiga mai bine si poti acoperii mai multe domenii
daca vrei sa iti face ferma eu iti recomand sa te faci veterinar.

| alina101 a răspuns:

Pai daca iti plac animalele ar trebui sa te faci veterinar, dar daca nu vrei poti sa te faci doctor si in plus nu e chiar asa mare diferenta intre veterinar si doctor.Si in plus sa fi doctor e o meserie avantajoasa. Bafta!

| Ushhher explică:

Ma refeream pentru ca nu stiu, care are salariul mai mare sau cv...