| Marck94 a întrebat:

Mai merge bine frizeria in ziua de azi? Cati bani face un frizer incepator?

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Buna Marck. Spre deosebire de alte domenii, in aceasta nisa in general nu rpea exista salarii fixe. Se lucreaza cu PFA sau SRl sau ID sau SRL-D si se plateste o suma fixa pentru „scaunul" de pe care operezi, sub forma de „chirie" lunara, la care se pot adauga, sau nu, alte costuri. De acolo, tine de tine si de modul in care iti atragi si iti pastrezi mai apoi clientela. Cu Facebook-ul azi extrem de performant pe zona de promovare de exemplu, poti sa iti creezi un branding personal puternic, care sa te ajute sa devii cunoscut in orasul tau. Am vazut o gramada de astfel de cazuri recent din zona de hairstyling&grooming, in majoritate oameni tineri, pana in 26 de ani, deci posibilitatiile clar exista. Poti oferi un prim tuns gratuit, poti oferi un masaj capilar gratuit la 2-3 „sedinte", dar si multe alte beneficii, totul incepand insa, in mod normal, cu un filmulet de prezentare. Nu ar trebui sa fie nici prea greu pentru a gasi un loc intr-un astfel de salon, in conditiile in care astfel de afaceri infloresc, riscurile fiind minime iar profitul constant. Mult succes!

| Adry05 a răspuns:

Normal ca merge laughing O zici de parca azi oamenii nu mai au nevoie sa se tunda.

| anonimg a răspuns:

De lucru se găsește mereu în domeniu. Dacă ai avea posibilitatea să iti deschizi propria afacere ai fi in avantaj.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

1200-1500 ron.