| anonim_4396 a întrebat:

Mai merită azi să deschizi o producție de familie în România?
Dacă da, unde anume și cam ce fel de producție?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, Romania film va prezintălaughing

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca merita, daca ai bani multi sa investesti intr-o linie noua si moderna de productie, care produce ceva rapid, bun si ieftin.

Din pacate, nu am idei de asemenea productie... dar poate ai tu sau cineva din familia ta, idee, cam ce ar merge la ora asta si ati putea produce voi mai ieftin decat gasiti in comert.

| Celcestietot a răspuns:

Merita oricand, dar nivelul de dificultate este probabil mai mare.

| Mirel4412 a răspuns:

Agriculura e o metoda buna de a face bani in plus, doar ca implica multa munca si nu asa multi bani.

| outsidethebox a răspuns:

Presupun ca vorbesti de o intreprindere familiala, cu activitate de productie, caz in care ar trebui sa stii ca nu este nici-un avantaj din aceasta forma de organizare, esti mai castigat cu un SRL.
Legat de activitate, depinde ce stiti voi sa faceti, insa exista anumite conditii stricte mai nou, inclusiv pentru o stana (legat de conditiile in care se mulg oile), deci cititi cu atentie ce vi se va cere sa respectati pentru activitatea aleasa!
Mult succes!