| SanduStoica123Sandu a întrebat:

Salut TPU. Este profitabil sa iti deschizi o sala de fitness in Romania?
Merita? Cel mai bun raspuns primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| RobertVaka a răspuns:

Depinde foarte mult de locație. In Romania unde?
Fa un calcul realist in care gândeste-te ce încasări vei avea (din abonamente) și ce cheltuieli (spațiul, facturi, alte cheltuieli de întreținere, salarii angajati, CAS angajati, impozit si taxe la stat etc.
La final tragi linie si in functie de ce suma iti da te gandesti daca merita timpul pierdut.

| RobertVaka a răspuns (pentru RobertVaka):

Iar daca vrei sa faci ceva cum trebuie, ai nevoie de mai mult decat o femeie de serviciu si cineva la receptie. Va trebui sa plătești antrenor specializat, medic nutriționist.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Merita doar daca esti intr-un oras mare si localizat in centru, unde ai sanse sa vina oamenii cu bani, ca sarantocii nu au.

| AnnaV a răspuns:

Buna, nu prea cred. Deschide o afacere profitabila, analizând ce e și ce nu e în orașul tau.