| BeingSelfless a întrebat:

Mai sunt alte bănci în România în afara celor menționate mai jos, comerciale (pentru persoane fizice și juridice)?
BCR / BRD / OTP / BANCA TRANSILVANIA / ING / RAIFFEISEN / FIRST BANK / LIBRA / UNICREDIT / CREDIT EUROPE / EXIM / ALPHA BANK / CEC BANK / TBI / BRCI / GARANTI.

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

1. Alpha Bank
2. BRCI
3. Banca FEROVIARA
4. Intesa Sanpaolo
5. BCR
6. BCR Banca pentru Locuinţe
7. Eximbank
8. Banca Românească
9. Banca Transilvania
10. Leumi
11. BRD
12. CEC Bank
13. Crédit Agricole
14. Credit Europe
15. Garanti Bank
16. Ideea Bank
17. Libra Bank
18. Vista Bank
20. Patria Bank
21. First Bank
22. Porsche Bank
23. ProCredit Bank
24. Raiffeisen
25. Aedificium Banca pentru Locuinte
26. UniCredit
27. Alior Bank
28. BLOM Bank France
29. BNP Paribas
30. Citibank
31. ING
32. TBI Bank

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://www.cursbnr.ro/lista-banci
Mai sunt si IFN-urile: https://www.ifn-romania.ro/lista-ifn-romania-pg0.html
IFN-urile sunt nercomandabile. Ori au DAE (Dobanda Anuala Efectiva) foarte mare, ori o au normala, dar daca intarzii o zi te trezesti cu sume uriase de datorat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Banca romaneasca

| mihai69 a răspuns:

Da.