| anonim_4396 a întrebat:

Marti am trimis un colet prin curier (am vandut un telefon) si aseara mi-a spus destinatarul ca nu l-a primit.Acum are telefonul inchis dar azi cred ca l-a primit. Daca il trimite inapoi si nu vreau sa il primesc ce se intampla?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ia-ti adio de la el si de la bani. Daca spui ca si-a inchis telefonul este clar.L-a primit.Ce sa-ti fac.Ai luat teapa.

| valentingb a răspuns (pentru darrio2007):

Curierul nu preda pachetul decat dupa preluarea sumei de bani care va fi livrata in contul expeditorului. E atat de simplu! El probabil a sperat ca va primi banii separat printr-un transfer, ceva, proasta alegere.Si probabil ca nu are telefonul inchis, doar i-a blocat numarul. Dar stii? E o lectie foarte buna, pe viitor sigur n-o sa mai greseasca asa.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Cum ai ajuns la concluzia asta, au disparut banii asa prin magie?

| anonim_4396 explică (pentru valentingb):

Prin ce transfer sa primesc banii? Daca eu am am ales sa ii primesc ramburs? Deci in cel mai rau caz imi trimite coletul inapoi.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibil.Ai vazut banii? Nu.Deci! Mai asteapta.

| valentingb a răspuns:

Ce modalitate de plata ai ales?

| anonim_4396 explică (pentru valentingb):

Ramburs bineinteles deci unde ar fi problema? eu ma refeream ca poate vrea sa il trimita inapoi si daca il refuz ce se intampla

| valentingb a răspuns (pentru valentingb):

Apar cam tarziu raspunsurile.
Uite ce zic eu: suna la firma de curierat si vezi ce mai face coletul tau. Coletul a fost asigurat, nu ai cum sa pierzi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Greseala se plateste.Trebuia sa pui coletul cu plata in ramburs.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta am facut si eu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Atunci nu trebuie sa iti faci probleme.Banii iti vor venii.In caz contrar poti trage la raspundere firma de curierat.Pentru ca ei au incasat banii la predarea coletului.