| Personater a întrebat:

Merită să aleg Raiffeisen in loc de BCR? Pachetele sunt aproape similare, amândoi au internet banking si wallet pentru 0 lei. Care să aleg?

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Reiff. Din mai multe motive. Implicati in mai putine scandaluri ca BCR in trecut, internet banking mai bun, curs valutar mai bun de obicei.

| Frank51 a răspuns:

Eu am ales Raiffeisen din 2012, tocmai datorita multiplelor avantaje peste orice alta banca.

| MonkeyFace a răspuns:

Pai daca nu ai ales deja te sfătuiesc sa alegi Reiffeisen. Dar daca esti pe BCR și vrei sa schimbi, te sfătuiesc sa lași asa pentru ca sunt destul de asemănătoare.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

ING-ul nu sta nici el rau.

| Yuoia a răspuns:

Egal.
Si cred ca Gabita a inteles pe dos. Eu stiu mai multe scandaluri cu Raiffeisen.