| anonim_4396 a întrebat:

Metode de facut bani?

Stie cineva metode de facut bani pe net fara acte si alte prostii?

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este ca si cum ai spune, pot sa ma ingras fara mancare?
De facut bani pe net se face si inca foarte multi, dar numai legal si numai pe site-uri profesionale.

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca esti clasa a VIII-a, deci nu se epune problema de experienta in vreun domeniu sau habar de ceva, asdar imposibil sa gasesti de munca pe net, asa cum vrei tu.

Dar poti gasi pe la bunici si rude, la sapat gradina, la smuls iarba, la sera de zarzavat sau flori, din apropierea orasului unde locuiesti, ceva ce se poate face prin intelegere verbala cu rudele, fiindca este ilegal sa angajezi un copilas sub 15 ani.

| Saiko93 a răspuns (pentru Violleta2022):

Practic, se poate Daca e jucator priceput de jocuri online, tip turnee sau boost de conturi. Nu stiu daca ii da voie pe twitch spre exemplu sau chestiile foarte mari ( pgl, campionatele alea mari, etc. )

| Violleta2022 a răspuns (pentru Saiko93):

Ma indoiesc ca ar fi expert in jocuri online.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce știi să faci?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fără acte nu sunt metode.
Făcutul de bani preupune muncă.

| Lukasssz a răspuns:

Influencer

| Brizbriz a răspuns:

Zilier in constructii sau alte "prostii"
altfel, si daca vrei sa faci videochat sau freelancer, TOT iti trebuie card bancar si deci acte si alte "prostii"

| danbnz a răspuns:

Informatia asta costa.
Cat oferi?

| Marian92821 a răspuns (pentru danbnz):

Un multumesc frumos happy

| Mirel4412 a răspuns:

Daca exista metoda asta fara munca si fata nimic de care zici tu, noi nu mai eram pe TPU sa ne pierdem timpul

| SingleForOne a răspuns:

Chestionare online, scrii reviews la ceva, joci diferite jocuri, freelance la ceva ce esti foarte bun.
Oriunde te-ai duce, tot ar trebui sa fie ceva sub forma unui contract. Adica, datele personale, locatia, activitatea ta, datele bancare (pentru a-ti vira banii), etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te ajut eu, iti dau mesaj privat sa te uiti acolo.

| Trixt3r a răspuns:

Poti face. Ideea este sa nu ai multa incredere in oameni, pentru ca majoritatea te vor atrage in diferite scheme care le aduce castig doar lor.
Orice decizi sa faci, incearca sa o faci pe cont propriu, cel mai probabil oamenii care fac bani din asta nu iti vor spune secretele, pentru ca nu ne place competitia, iar cei care iti spun cum sa o faci, de cele mai multe ori (daca nu mereu) profita de tine.
Ca si "pont" iti pot spune ca majoritatea modurilor prin care poti face bani sunt bazate pe feedback, incearca intai sa faci acel feedback chiar daca nu faci profit mare si incearca sa-ti faci un renume si sa "aperi" acea reputatie, iar cu prima ocazie sugerez un PFA sa faci totul legal.
Si de incheiere - Nu te focusa pe un singur lucru, incearca sa te extinzi in mai multe domenii, pentru ca zicea un mare cantaret candva "milion cu milion, fac mai multe milioane" (words of wisdom). Daca vin putini bani din 5 surse, este posibil sa faci mai multi decat faci din una singura care plateste mai bine.

| Marian92821 a răspuns:

Stiu un limbaj de scripting si putin python sad