| Mona2012 a întrebat:

Mi-am cumparat un lantisor de argint, dar este cam lung si as vrea sa il mai scurtez. Cine stie unde pot sa fac acest lucru?

Răspuns Câştigător
| robertpaul a răspuns:

La bijutier, care se ocupa cu asa ceva.

| Mona2012 explică (pentru robertpaul):

Deci la magazinul de bijuterii se poate?

| robertpaul a răspuns (pentru Mona2012):

Da,cu mentiunea sa nu te deranjeze pretul la manopera happy.Dar te intreb:este greu sa scoti cateva zale si sa-l micsorezi tu insusti? sau este un model mai complicat de a putea fii scos?

| Mona2012 explică (pentru robertpaul):

Nu aveam cum sa il modific eu pentru ca, trebuia sa imi ramana inchizatoarea. Am fost la bijutier si m-a costat 6 lei.

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

La bijutier sau la magazinele de amanet
daca ai asa ceva prin zona. Unele au si posibilitaea de a repara bijuterii.

| Mona2012 explică (pentru horia2012):

Cred ca este magazin de amanet, dar stiu sigur ca sunt magazine de bijuterii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La orice "Bijuterie".

| alexei86 a răspuns:

Da-mi-l mie si ti-l duc eu la amanet happy

| ionikuu a răspuns:

Pai, te poti douce la un argintar sau la un magazin de bijuterii...