| melena a întrebat:

As vrea sa imi spuneti niste metode prin care pot curata un lantisor de argint. Multumesc

6 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Cu o periuta mai veche de dinti (adica nu o mai folosesti) si cu pasta de dinti, eu asa imi curata bratara si se face foarte misto.

| CARMENCITA a răspuns:

Daca chiar este din argint il curet cu pasta dinti.Eu asa imi curat bijuteriile din argint. Unii le pun la fiert cu detergent de vase, dar dureaza si trebuie sa stai langa ele ca da in foc, altii pun cateva lingurite bicarbonat alimentar in apa calda si tin 30 de minute bijuteriile.Se pot duce si la bijutier.Cea mai buna metoda eu zic ca este cu pasta de dinti.

| CoquineNoire a răspuns:

Cu o periuta cu bicarbonat de sodiu si pasta de dinti, le da stralucire din prima.

| liiifeiispiiink a răspuns:

Buna!
Daca ai o periuta de dinti care nu iti mai trebuie, pui putin dero pe ea si freci foarte bine lantisorul... apoi va fi ca nouwinking

Succese! Pa, pa.

| Cristi_1137 a răspuns:

Ia un burete, si preseazal pe latisor, trebuie putina indemanare, dar depinde cu ce l-ai murdarit, ca sa stii ce substante sa pui pe burete

| estera a răspuns:

Cu pasta de dinti si o periuta