| numesiprenume0 a întrebat:

Mi-am făcut un cont azi pe Traiding 212, fara să mă documentez prea mult așa că am folosit un cod promo ce mi-a adus o fracțiune de 40 lei din acțiune. Dar am trecut peste... Puteam poate sa am 10x mai mult.
Vreau să știu de unde și când pot afla despre companiile care oferă dividende gratis? In ce perioadă?
Și altceva ce as dori sa mai știu este cand trebuie să anunț la ANAF despre veniturile din acțiuni. Daca de exemplu nu scot banii din platforma nu trebuie anunțat, nu? Adică dacă vând o acțiune și reinvestesc suma. Trebuie declarat doar venitul ce îl retrag pe cardul de debit, nu? Mulțumesc! Ofer funda!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Venit se declara doar daca il scoti din platforma.