| AlexuTPU a întrebat:

Eu am inceput sa joc pe superbet cam din septembrie 2017 pana acum. Eu am tot retras dar nu am declarat veniturile la ANAF. Este o problema? Stiu ca trebuie declarate dar nu stiu cand. Incepand cu anul 2018?
Acolo la ei scrie in maxim 60 zile dar nu stiu daca maxim 60 zile de cand am retras o suma de bani sau maxim 60 zile incepand cu anul 2018. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform art.122, alin.1 Cod fiscal declaratia trebuie depusa pana in 25 mai a anului urmator, pentru 2017 pana la 25 mai 2018.
Organul fiscal va emite decizia de impunere dupa depunerea declaratiei si impozitul stabilit trebuie platit in maximum 60 de zile de la data primirii deciziei de impunere, conform art.110, alin.11 Cod fiscal.

| AlexuTPU explică (pentru Ioandelasal):

Deci, in anul 2018 trebuie sa merg sa declar toate retragerile + sa platesc toate taxele. Corect?

| Ioandelasal a răspuns (pentru AlexuTPU):

Da, asa este.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cele online trebuie sa fie declarate.

| AlexuTPU explică (pentru anonim_4396):

Am intrebat alt ceva.