| PurpleMonster a întrebat:

Mi-am făcut un cont bancar la BCR luni și mi s-a spus ca o sa primesc cardul prin curier în 3-4 zile lucrătoare. E vineri și nu am primit nimic. Ce sa fac?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Să ai rabdare ca băncile nu lucrează repede cum vrei tu, posibil saptamana viitoare o sa primesti un sms de la ei cand te asteapta sa i ti dea cardul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

El vine.

| Wr3nch a răspuns:

Probabil ajung luni sau marti. Nu ai ce face.

| Sn4k3 a răspuns:

Astepti laughing

| ywar a răspuns:

Vezi ca la Libra Bank nu trebuiesa te deplasezi la banca. Iti deschizi cont online, te suna pe whatsapp sa discute cu tine (video) si apoi iti trimite cardul acasa. Perioada este destul de scurta - pana sa-l primesti (5 zile maximum). La Libra pot solicita pana la 5 carduri si nu iti cere nimeni explicatii si bani in plus pentru asta. Nu lucrez la Libra, sa nu intelegi asta, dar mie imi place ca au o aplicatie f buna de internet banking iar aplicatia pentru telefon e bestiala.
De luat in calcul. Taxele sunt zero si la administrare cont.

| danbnz a răspuns:

Nimic.
Astepti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta da! Îmi vine sa rad când dau "câte-un scroll" pe site-ul ăsta rolling on the floor
Fiecare are câte o "problema".
Frate, sau surioara, happy crezi că în lumea asta doar tu aștepți? Unii speră să le vină graiul, (la muți mă refer) alții să umble, alții să vadă, (si mai trist).
E de știut că trebuie să aștepți să-ți vină, doar ca n-ai avut ce face si ai pus întrebarea întregii comunități.
Obișnuiește-te. Nu la pocntiura ta din deget se face totul, sau la pocntiura mea. Totul necesită răbdare. Dacă ai fi Vladimir Putin, probabil n-ai fi așteptat atât rolling on the floor

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Sa astepti. Se intampla. Curier etc.

| artemidak a răspuns:

Așteaptă

| Mefi a răspuns:

Eu mi-am facut card la brd si era ceva promoție sau nu stiu cum sa-i zic pentru studenți de am mai multe reduceri la unele magazine haine etc
Si mi-a zis ca o sa ajunga intr o săptămână am facut asta miercuri si miercurea viitoare a venit
Deci probail o sa ajunga el
Dacă nu eu zic sa mergi la banca si le explici sigur o sa inteleaga si o sa rezolve ei
Sper ca te am ajutat