| danvn a întrebat:

Buna, am o intrebare despre cat ar trebui sa fie perioada de returnare a unei sume de bani intr-un cont bancar.
Am facut o comanda pentru un produs de la un magazin online, am platit in avans cu cardul, dupa 16 zile de asteptare am anulat comanda deoarece au depasit perioada de 7 - 10 zile ce mi-au spus ca ar fi necesare ca sa primesc produsul. In momentul anularii comenzii, care a fost confirmata de vanzator, mi-au spus ca in 2 - 3 zile mi se vor returna banii. Au trecut 5 zile si nu am primit banii in cont. Aveti cunostinta de cate zile e necesar pentru o astfel de returnare?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să îi primești. Nu există o regulă asupra timpului de returnare.