| sKuMpy52 a întrebat:

Mie mi-ar sta mai bine ca politista sau ca psiholog? descriere: am ochii caprui, parul saten deschis, inaltime1, 52 parca, imi place desenul, muzica, istoria, biologia si romana. aaaa da si am parul lung.
ma va ajuta mult raspunsul vostru.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai e vorba de ceea ce iti place, nu ce iti sta bine.Si politista dar si psiholog sunt meserii foarte bune.Conteaza ce iti place mia mult, sa ai daruire si ambitie. Daca inveti si te straduiesti poti sa fie ce vrei tu. Dar asa ca parere, cred ca psiholog e mai bine dupa descrierea ta.

14 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nu are legatura descrierea cu meseria asta!

| Floreenofficial a răspuns:

Esti cam scunda pentru politista dar bineinteles ca asta nu te poate impiedica sa-ti implinesti visul. laughing
succes!:X

| IrinaAndreea a răspuns:

Nu conteaza cum arati pentru a face ce-ti place (doar daca nu vrei sa fii model sau ceva gen laughing ) Plus ca acum esti inca mica, deci sigur vei creste destul de mult in urmatorii ani si poate chiar o sa-ti schimbi preferintele la unele materii. Mai ai timp suficient de gandire, asa ca bucura-te de vacanta acum.winking

| mihaibrasov a răspuns:

N-ai cum politista cu inaltimea asta. Psiholog n-ai sanse. Incearca altceva.

| The Epic Fail Guy a răspuns:

Si cati ani ai? happy

| andreeaw a răspuns:

La politie nu merge cu 1, 52m.

| Milkyyy a răspuns:

Ca sa fii politista nu trebuie sa ai peste 1, 70? happy si dupa pasiunile tale, merge mai bine psihologia. oricum, dupa nickname cred ca ai 12 ani, deci mai ai timp si sa cresti, si sa iti schimbi pasiunile oh go on.

| deniiiii234 a răspuns:

Cred ca psiholog.

| lora3u a răspuns:

Intr-o profesie, nu se pune neaparat accent pe fizic ( culoare ochi, inaltime, culoare si lugime par etc), ci pe bagajul de cunostinte in domeniu pe care il detii, si ce iti place tie cel mai multwinking asta numai tu o stii

| uncopilzapacit a răspuns:

In primul rand nu ai inaltimea potrivita pentru a fi politista, iar in al doilea rand la Academie nu-ti vor folosi desenul, muzica si biologia.
Deci ti-ar sta mai bine pe post de 'psiholoaga'.big grin

| uncopilzapacit a răspuns:

Eu stiu ca inainte la Academie se cerea 1, 70 inaltime. Acum stiu de 1, 65thinking[la fete]

| simf a răspuns:

Te-ar ajuta sa stii exact ce-ti doresti sa fii, in functie de aptitudini. lookul n-are nici urma de importanta.

| T a răspuns:

Politistalaughing

| elena_6631 a răspuns:

Politista nici intr-un caz, din cate stiu eu trebuie sa ai 1. 70, asa ca nu ai sanse :d