| Xenoverse1 a întrebat:

Neața! Ce site-uri serioase de facut bani imi puteti recomanda?

Răspuns Câştigător
| Mogiojojo a răspuns:

Ai noroc ca stiu eu un site serios. Se numeste squadhelp. Trebuie sa stii engleza la nivel mediu, e musai. Acolo sunt firme care vor nume sau logo pentru compania lor. Vine firma si zice 'suntem un grup de bla bla producem computere, avem nevoie de un nume bun pentru companie' si tu vii si spui 'Apple'. Daca firma e interesata de numele tau o sa il puna castigator. Premiul e o suma destul de mare pentru Romania intre 100 si 500 de euro pe un singur concurs, sa ne intelegem. Singurul impediment e ca site-ul are din ce in ce mai multi utilizatori. Inainte erau destul de putini si aveai mai multe sanse de castig, acum sunt cateva sute dar sansele sunt inca destul de mari. In tot timpul petrecut pe site am castigat pana acum 3.400 de dolari (dar asta s-a intamplat in vreo 2 ani).
Concluzie: nu e nici simplu, nu e nici complicat, trebuie sa vrei si sa intelegi mecanismul.

16 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Orice site de anunturi unde gasesti si rubrica cu locuri de munca. Imposibil sa nu gasesti ceva la care sa te pricepi si care sa iti si placa in cateva zile. Doar ca, pana la bani, trebuie sa muncesti nitel. Doar daca muncesti ca zilier (cu ziua), doar atunci poti cistiga ceva banuti rapid. ☺☺☺

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci serios?

| johnnny123 a răspuns (pentru suntserios):

Ai remarcat ca niciodata oamenii care "vor sa faca bani pe un site" nu stiu sa raspunda la intrebarea asta simpla? Foarte ciudat...

| suntserios a răspuns (pentru johnnny123):

Da, doar vreo 2 au raspuns

| sierra1 a răspuns:

"site-uri serioase de facut bani"

in afară de cele de pariuri, toate celelalte sunt aburi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt de 20 de ani pe Internet. Am constat că nu sunt situri serioase de făcut bani.
Degeaba cauți așa ceva. Dacă înveți să faci ceva pe Internet, o activitate serioasă, aceasta presupune studiu mult, muncă multă, așa se pot face bani. Cum vrei tu, numai să îi faci, nu merge.

| kevin9 a răspuns:

Intra pe ClubPTC si gasesti acolo

| Yrem3119 a răspuns:

Du te la muncawinking

| sierra1 a răspuns (pentru Yrem3119):

Ce nespălat ți-a dat "nefolositor" la răspunsul tău?

| Xenoverse1 explică (pentru sierra1):

Ai grija cum vorbesti de mine.

| sierra1 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Aha, deci indemnul de a merge la muncă e NEFOLOSITOR?

"Ai grija cum vorbesti de mine" - eu nu vorbesc cu tine, mami

| Yrem3119 a răspuns (pentru sierra1):

Cine a pus intrebarea. Vad ca inca unele persoane sunt visatoare, vor sa faca bani pe net. Du te frate la munca daca vrei baniwinking

| sadrian46 a răspuns (pentru Yrem3119):

Cel care a pus întrebarea este handicapat pe bune, pensionat de boală și nu îl angajează nimeni. Așa că nu îl mai trimite la muncă, că nu poate.

| cristii88 a răspuns:

Uite un site serios de sondaje 2020 care plateste fara probleme si daca te anscrii pe link-ul meu primesti si un bonus banii se retrag la 1000 si 5000 de puncte 1000-50 lei si 5000-250 de lei banii se fac destul de repede! https://go.reveal.ro/cont-nou/?ref=2067

| Pianistul2011 a răspuns:

Site-uri serioase sunt cele de sondaje online. Nu câștigi mult nici repede, dar sunt buni și acei 5-10€ odată la câteva luni. Cel mai bun venit este acela care îl iei de la un loc de munca stabil...