| johnsilver a întrebat:

Nu am mai luat alocatia pe anul scolar trecut(postasul venea cand eram la scoala.Acum vreau sa-mi trec alocatia pe card dar am inteles ca mai intai trebuie sa fac o cerere prin care sa iau alocatia pe anul trecut. Poate sa-mi zica cineva unde trebuie sa merge si de ce acte am nevoie?

Răspuns Câştigător
| isis5001 a răspuns:

Trebuie sa te duci la Casa de Pensii si sa te interesezi acolo care este demersul. Si eu am patit-o, dar du-te si fa-o pentru ca nu se merita sa lasi statului banii.

1 răspuns:
| cryssu0896 a răspuns:

Trebuie sa te duci la o posta sa veti d ce acte ai nevoie pentru a lua alocatia de anul trecut iar pentru a pune alocatia pe card trebuie sa te duci la o banca. app este gratuit.