| anonim_4396 a întrebat:

Poate intra alocatia unui copil de 6 ani, pe care o aducea postasul pe un card pe care primesc indemnizatia de crestere a celui de al 2 lea copil, fara ca eu sa fi facut cerere pentru asa ceva?

4 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Nu cred. Trebuie sa te duci la banca unde ai facut cardul, cu niste acte certificatul de nastere al copilului de 6ani un cupon de alocatie pe care il primeai de la postas si iti rezolva ei, trebuie sa semnezi ce acte iti fac ei si e gata astepti alocatia.asa cred, depinde unde ai facut cardul.

| Sara a răspuns:

Da, bineinteles! Duci la directia muncii numarul de cont. Bineinteles ca atunci vor fi trimisi banii in acelasi cont!

| ericastefania a răspuns:

Eu nu am facut nici o cerere si totusi mi s-a spus de la directia muncii ca a intrat pe card, dar pe extrasul de cont de la BRD imi spune doar plati salarii... off nu stiu ce sa mai cred si ce sa fac.

| ericastefania a răspuns:

Ce e frumos e ca eu nu am dus nimic, nicaieri pentru asa ceva.