| Scarlettt a întrebat:

URGENT! Trebuie sa primesc bani pe card am card Visa electron de la Banca Transilvania... Ce cod trebuie sa ii dau personei care vrea sa puna banii la banca? Nu stiu contul, doar cardul cu numarul si CVV -ul

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici sa nu te gandesti sa dai numarul cardului sau cvv.

pentru ce ai tu nevoie trebuie sa ii dai codul IBAN al contului, nu are nicio treaba cardul

| Scarlettt explică:

Am gasit foaia cu soldul mai vechi si era acolo contul iban big grin merci oricum

| OneGentleman a răspuns:

Daca sunt trimisi prin transfer bancar ai nevoie de numarul contului il poti afla din contactul semnat dintre tine si banca, prin hartiile de acolo sau de la orice sucursala a BT.
Daca iti trimite prin transfer bani persoana respectiva iti da un cod pe care il spui ulterior cand i ridici de la sucursala ca si confirmare ca esti persoana care primeste.

| Nostradamus1Symbolum a răspuns:

Codul IBAN. Te duci la cea mai apropiata banca ( Transilvania ) ii dai femeii cardul si ii ceri codul IBAN. Ea iti returneaza cardul impreuna cu o foaie pe care ai IBAN-ul