| andreygrecu a întrebat:

Oare am putea sa marim economia romaniei daca fiecare sat ar avea o asociatie de propietari care sa investeasca fiecare teren si sa se produca ceva(lapte, grau, carne, porumb...) asa toti ar scoate profit si tara ar putea exporta...nu?

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Gândești corect dar țăranii sunt proști și nu se asociază, iar la țară mai sunt și țigani care sunt infractori șamd!

| 19marian60 a răspuns:

In toata lumea FUNCTIONEAZAcooperative agricole de ce crezi ca ar putea functiona si la noi, doar suntem romani!?'

| mafiotuXXL a răspuns:

Bine zici da stii cum va reveni econoomia peste 300 de anii daca tot aceeasi Conducatori avemm da imi place cum gandestii big hug Si chiar bine zici...

| andreygrecu explică:

Romani din vechime spuneau "Muntii nostri aur poarta, noi cersim din poarta-n poarta"... aveau dreptate. Alti au murit aparand tara si credinta si cei din ziua de azi o dau cadou...