Întrebare recomandată | RaduRobertRO a întrebat:

Oare merita sa deschizi o afacere cu Paulownia in Romania? Am gasit aici ca nu prea renteaza: https://e4ro.com/paulownia-teapa-sau-afacere/

Totusi vad pe YouTube o gramada de clipuri care lauda acest tip de investitie.

Răspuns Câştigător
| laSoledad a răspuns:

De regula, inainte ca cineva sa-si deschida o afacere, adica sa faca o investitie, cerceteaza piata. Pe ce piata va vinde - local sau national? Cauta sa vada daca sunt posibili clienti care vor asa ceva, cauta sa vada care e concurenta si preturile practicate, care sunt costurile, marjele de profit etc, in cati ani iti scoti investitia si asa mai departe. De acesti factori depinde daca e profitabil sau nu. Ce ai tu nevoie e de cineva care se ocupa cu ce zici tu sa-ti povesteasca daca merita sau nu. Asa ca ne dam noi cu parerea ca e sau nu e profitabil, nu prea avem pe ce ne baza.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ti s-ar parea interesant si o afacere cu ricin, pare mai simpl udecat cu pawlonia

| wj a răspuns:

Nu, nu merita. depinde de unde esti din tara, dar in vest iti pot arata ca nu e ceea ce trebuie.

| AidDja a răspuns:

Incearca altceva...

| alexulmeanu a răspuns:

Da