| andrrei08 a întrebat:

Observ ca sunt multi cunoscatori in contabilitate, finante si afaceri pe acest site. Urmeaza sa intru la facultate, la management si as vrea sa am un nivel de baza al cunostintelor pentru asa ceva inainte de inceperea cursurilor, momentan nu stiu de unde sa incep sa invat. Orice sfat de la orice student sau absolvent sau persoana cu un nivel de cunostinte ridicat in acest domeniu este binevenit si apreciat. Imi puteti spune cateva notiuni de baza? Multumesc big grin

1 răspuns:
| ioanionel a răspuns:

Pai ar trebui sa ai putina cultura economica sa zic asa ar trebui sa citesti presa economica( capital, bursa etc) materile economice din liceu, notiun de baza de economie ( notiuni ca: PIB, PIN, inflatie, deflatie, moneda, DST, FMI etc) urmareste emisiuni ecomomice la tv incearca sa te familiarizezi cu termeni economici ( poti cumpara un dictionar), aste pentru a avea o baza pentru inceput in rest sa fi un student silitor si fei face fata cu brio!