| CatalinLaurentiu02 a întrebat:

Pace TPU.
Am fost la liceu Tehnic, specializarea electromecanica unde am dat si un atestat profesional.
Am 3 diplome de competente si una de liceu unde scrie specializarea.
Ce pot sa fac cu diploma aia?
Pot sa ma angajez adică e ca un atestat?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Esti tehnician, te poți angaja ca și tehnician. Salariile sunt proaste la început până prinzi experiență 2-3 ani, după care mergi la alte companii unde primești din start 3-4000 lei net.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, e o calificare destul de serioasa.
Poti sa te angajezi cu ea oriunde in tara, s-ar putea chiar si in tarile membre UE.

| oglindasultanului a răspuns:

Eu zic ca-i destul de buna, poti sa incepi cautand pe net exact "specializarile" alea ca sa vezi ce sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasand la o parte diplomele, stii sa faci ceva practic in domeniile respective?
Pe angajator nu l incalzeste cate diplome ai ci cum i vei fi util.

Adica conteaza ce stii.

| CatalinLaurentiu02 explică (pentru anonim_4396):

Am facut practica comasată foarte multe ore dar nu neaparat stiu sa fac toate lucrurile