| anonim_4396 a întrebat:

_Pana la ce suma de bani poate sa coste un produs cumparat din China, fara sa trebuiasca sa platesc TVA/ taxa vamala?

9 răspunsuri:
| relian a răspuns:

laughing intrebarea intrebatoare laughing dar la scoala ai fost? Pana la ce suma de bani poate sa coste un produs,asta da intrebare,tare de tot,fatala laughing Deci pana la ce suma, daca cumpar ceva din china, nu se plateste taxe, parca suna altfel nu crezi? Sau -De la ce suma se platesc taxe, daca cumpar ceva din china.Ai facut o ciprba de varza acolo laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Ăsta-i un site de întrebări și răspunsuri, nu un forum, să-ți zici părerea despre utilizatori. Te mai și cheamă relian.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vezi pe acest site, undeva de exemplu gasesti intrebare catre cei care vor sa raspunda, deci sitele asta m-a intrebat daca intrebarea ta a fost pusa la categoria corecta, daca este formula corect si etc.Eu nu fac chestii de genul asta sa raportez ca mai stiu eu ce, doar am atras atentia tie aici, aia e tot.Deci se poate sa iti spui si parerea despre raspunsul cuiva, sau despre intrebarea cuiva.Asta Edmonds, probabil esti tot tu laughing te vad in stare deja ai evaluat raspunsul meu ca eronat.Deci tu ai dreptu, dar altii sa iti atraga atentia nu au, interesanta chestie.As putea sa te raportez ca ai si mai multe conturi aici,dar nu-s curios, nu sunt curios ce fac altii, poti sa scrii ce doresti, sa injuri sa faci evaluezi cat doresti, eu nu reclam pe nimeni, doar incerc sa ne intelegem asa ca oamenii.Deci intrebarea ta este formulata gresit.Nu zic ca eu scriu foarte corect,si eu fac destule greseli de scriere,dar de exprimat cred ma exprim destul de ok,zic eu.Tu daca cineva iti atrage atentia,chiar daca o spune in gluma sau cu rautate,ar trebuie sa iei masuri,dar sa iei masuri nu impotriva aluia,sa iei masuri pentru tine,sa te corectezi, cam asa vad eu pe aici discutii, conversatii bla bla.Ok numa bine si sa fii sanatos, pe langa faptul ca poti primi un raspuns corect, care sa te ajute mai poti sa te mai si corectezi, sa mai inveti cate ceva.Asta daca vrei.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Nu am inteles textul dar poti sa ma raportezi, ma doare-n ****. Asta-i doar un site de intrebari si raspunsuri, nu reprezinta nimic pentru mine. Eu traiesc in realitate si daca voiesti a ma speria, spune-mi de facturi si responsabilitati.

| Bondarel99 a răspuns:

10 euro, dar mai e o smecherie pe care o fac chinezii, pun valoare sub 10 euro pe pachet chiar daca el costa mai mult, ca sa nu mai platesti vama si tva. Poti sa ii ceri asta vanzatorului cand faci comanda.

| anamariarot a răspuns (pentru Bondarel99):

Din păcate, s-au cam prins cei de la poștă și cer să li se arate facturile laughing

| Edmonds2342 a răspuns:

10 euro

| relian a răspuns (pentru Edmonds2342):

Tea antrebat careva ceva pe aici? Vad ca dai calificative, evaluezi raspunsuri, esti angajat cu juma de norma sau care e problema ta? Daca ai ceva de spus spune aici, nu evalua tu un raspuns care nici macar nu ti-a fost adresat. Pune mana si invata sa te porti, pana una alta nu esti tu in masura sa faci evaluari, esti un mucos cu mucii mai jos de barba.

| bogo93 a răspuns:

10 euro