| Alis57 a întrebat:

Păreri Valoris? Aș vrea să mă angajez la ei la call center și aș dori ceva păreri despre firma lor

6 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Depinde de ce asteptari ai de la ei si de regiunea unde lucrezi.

| Alis57 explică (pentru StoicAnalysis):

Eu mă refer ca aș vrea să știu detalii despre program și salariu, despre ce este de făcut și dacă dau oamenii afară fără un motiv bine întemeiat

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

De exemplu, am fost contactat de ei in urma aplicarii mele, urmand sa dau un interviu, dar eu avand asteptarea sa fiu avansat si sa primesc pentru inceput un salariu mai convenient pentru mine, i-am intrebat si ei nu mi-au oferit conditiile pe care le-am cerut ( nu erau foarte mari sa zici ca ma kkm pe mine ). Banuiesc ca conditiile depindeau si de regiune. Eu urma sa lucrez in municipiul Bacau unde salariile in general sunt mai mici decat in alte orase cum ar fi Cluj, Bucuresti, Timisoara, etc.

| Alis57 explică (pentru StoicAnalysis):

Și eu aș fi pe București în programul remote, îmi poți spune ce salariu ți au oferit?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Alis57):

Pai faci cum am facut si eu. Ii intrebi ce conditii iti ofera si tragi tu concluzia daca merita.
Adica mie mi-au oferit minimum pe economie ( locul de munca unde lucram atunci ma platea mai bine ), bonuri de masa ( mici ), si ma amageau ca salariul poate creste depinzand de performanta mea lunara ( ceea ce in call center e cam aiurea, pentru ca te bati la performanta cu colegii tai de lucru laughing ). A da, si nu mi-au oferit posibilitatea de avansare. Stiau si ei la fel de bine ca trebuie sa pupi in fund la foc automat si sa ai si pile.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Alis57):

Daca ai program remote, e stas. Dar din nou, intreaba-i ce iti ofera. Ca ofertele depind foarte mult de regiunea unde au ei sediul.