| florin616 a întrebat:

Pe eMAG, ce inseamna ca un produs a fost resigilat, a mai fost folosit de cineva si a fost returnat pentru ca nu a functionat bine?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Resigilate sunt si produsele care au fost testate de service-ul magazinului care il comercializeaza, pentru a-i analiza performanta. Chiar daca sunt noi si perfect functionale, ele nu mai sunt sigilate in ambalajul original. De aceea sunt trecute la categoria "resigilate". Nu toate resigilatele echivaleaza cu produse returnate de la alti cumparatori sau deteriorate in asa fel incat sa nu poata fi folosite. Unele au doar mici urme, amprente, decolorari, pentru simplu fapt ca au fost desfacute si testate in service. In rest, produsul este 100% functional. Daca un obiect resigilat te nemultumeste, acesta poate fi returnat in magazin, la fel ca orice produs nou.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Tocmai ti-ai raspuns singur la intrebare.

| Eduard619 a răspuns:

Nu neaparat ca nu a functionat bine poate ca nu a fost pe placul cumparatorului si asa ca a fost trimis inapoi si resigilat...de asemenea produsele resigilate sunt cele care se expun in magazin sau care sunt folosite pentru reclamewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii intrebi pe ei asta.

| crytical a răspuns:

A fost returnat din diferite motive, nu pentru ca nu a functionat bine ci pentru ca nu a functionat cum se vroia. ex.: cumperi un PS4 si afli ca nu merge un joc pe el gen TitanFall, il returnezi si ei il resigiliaza.