| DNA01 a întrebat:

Salut.
Ce inseamna ca un produs e resigilat? Adica produsul a mai fost folosit de altcineva?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca a avut vreo defectiune minora si a fost reparat sau a fost returnat de un alt client, in termenul legal de returnare, de 14 zile (in alte cazuri termen extins la 30 de zile de unele magazine online), posibil pentru ca nu i-a placut sau pentru o defectiune. Posibil sa fi fost folosit in termenul de returnare sau sa nu fi fost folosit.

| Adry05 a răspuns:

Posibil da dar pe o perioada foarte scurta de timp, gen maxim 20 de zile.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai este o categorie de resigilitate (fata de ce a spus Iondelsal): produsele care au fost expuse in showroom

| Rihhana1 a răspuns:

Poate da sau poate a fost doar returnat pentru ca era prea scump.