| IwantANoriginalNAME a întrebat:

Pe spatele cardului VISA e o banda care se razuieste sau deslipeste cred... daca o razuiesc ce gasesc acolo?

Răspuns Câştigător
| 1DeadMemories a răspuns:

Sa nu te puna ala cu coarne sa razuiesti banda aia neagra laughing)) cardurile care n au cip sunt verificate prin acea banda magnetica neagra. Daca veti avea curiozitatea sa va uitati pe spatele cardului dumneavoastra bancar, veti observa o banda maroniu inchis sau neagra.

Aceea este banda magnetica pe care este inregistrata informatia cu privire la numarul de identificare, cont si alte date numerice.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se razuieste si nici nu se dezlipeste nimic. Acolo e locul unde trebuie sa semnezi cardul

| DanielW a răspuns:

Acolo in mod normal ar trebui sa fie semnatura ta.

| mdsimina a răspuns:

E o bandă pe care ar fi trebuit să fie semnătura ta. Atâta tot.