| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care ati dus obiecte la amanet, cam cat se ofera in general pe produse? Jumatate de pret, 3 sferturi? Vreau sa duc un monitor LG 23" si o unitate mai veche si nu as vrea sa le car aiurea pana acolo.Nu am mai dus nimic la amanet si nu stiu cum evalueaza ei pretul obiectelor.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa iti zic dar eu mi-am luat un telefon mai harb cu 90 de lei si cand voiam sa-l dau abia 20 de lei imi dadea pe el..Iti da foarte putin mai ales cand o sa le zici ca-s vechi ori o sa-si dea seama si o sa zica e folosita are zgarieturi si chestii de genu' asta..Ai grija ce faci

2 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

De obicei foarte putin iar daca sa zicem ca le pierzi in amanet le vand cu preturi foarte mari... sau daca lasi in Amanet un aparat d efacut poze it da putin si dupa aia vezi ca vine cant nu face...ca ei nu-s prosti de loc

| madamme a răspuns:

Depinde de societate. cel mai bine e sa mergi la cea mai apropiata de tine si sa spui cam ce ai de vanzare. ei iti pot un pret estimativ doar pe baza datelor tehnice prezentate de tine