| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Pentru cei care ati lucrat in trainatate si v-ati intors in romaniacum vi se pare sa lucrati pe salariul de Romania mai aveti vreo motivatie sa megreti la munca cand stiti ca ati avut salariu mare in jir de 2000 euro si acum aveti 2500 lei pe Romania.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista comparatie, ca nici casele de afara nu costa 50mii euro cum costa in Romania.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oare in ce univers isi cumpara Violetta casa cu 50k intr-un oras din Ro?

| ioana748 a răspuns:

Este cumplit din mai multe puncte de vedere.
Insa viata ne învață să ne adaptam.
Dacă aveți alternativa puteți pleca din nou, dacă nu, trebuie pusa o pâine pe masa în orice context.
Toate cele bune