| rubb3rduck14 a întrebat:

Pentru cine are mai multa experienta cu okazii, am facut o comanda pentru 2 bilelete la concertul de sambata, leonard cohen, printr un magazin online cu cont acolo. problema e ca am facut comanda abia azi si concertul e peste 2 zile si nefiind din Bucuresti (ci la slobozia, care e la 120 de km distanta), biletele nu au cu ce sa ajunga la mine in timp util (maine, poimaine) chiar si prin curier, nu posta. eh, si m a sunat o persoana de contact de la magazin si mi a spus ca nu poate sa rezolve decat daca ii trimit banii intr un cont bancar (500 RON) si apoi el imi va printa biletele si mi va trimite imaginea pe mail. mai zicea ceva ca e si cu nu stiu ce garantie cum ca daca e vreun litigiu, sa primesc banii inapoi (desi n am inteles prea bine de unde). la telefon mi a zis ca o sa mi printeze biletele si o sa mi le arate si apoi ii trimit banii prin banca intr un anumit cont. eh, dar apoi am primit mail fara poze si mi a zis ca nu poate sa le printeze decat DUPA ce trimit banii. problema mea e ca pe de o parte pare sa fie un om serios..fiind si un magazin cu site propriu si asa mai departe, dar faza cu "banii mai intai si apoi biletele" cred ca oricui i s ar parea asa putin suspect. deci cum ar trebui sa fac? sunt paranoic sau ce?

1 răspuns:
| rubb3rduck14 explică:

Aa, am uitat, spune ca ii dau banii si ne vedem apoi sambata, inainte de concert, sa imi dea biletele personal!